7 روز طلایی ضمانت تعویض کالا چیست ؟
شرکت شیراز آنلاین به منظور آسودگی و رضایت همکاران و مشتریان خود در قبال فروش محصولات خود خدمات پس از فروشی را نیز برای رضایت هر چه بیشتر کاربران خود در نظر گرفته است که به شرح زیر می باشد:

مشکلات کالاهای فروخته شده
از آنجا که گاهی کاربران برای تست کالای خریداری شده به فرصت بیشتری نیاز دارند و گاهی چند روز از خرید دستگاه تا تحویل آن به مشتری زمان می برد، در راستای سرویس دهی بهتر شرکت شیراز آنلاین مهلت تست کالاهای فروخته شده را از عرف امروزه بازار کامپیوتر که 24 ساعت است به 7 روز افزایش داده است.
جهت استفاده از مدت زمان تست دستگاه در صورت بروز و مشاهده هر گونه مشکل و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از خرید کالا و تاریخ درج شده در فاکتور ، از طریق شماره تماس شرکت با ما تماس گرفته شده و پس از اعلام مشکل در صورت نیاز محصول به شرکت ارسال شود.
در صورت امکان حل مشکل از راه دور مسئولان فنی شرکت اقدام به حل مشکل نموده و در غیر این صورت پس از رسیدن محصول به شرکت کارشناسان فنی شرکت اقدام به برسی و رفع اشکال دستگاه معیوب می کنند در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان شرکت تایید شود، کالا در صورت غیر قابل تعمیر بودن تعویض خواهد شد و دستگاه دیگری به صورت نو به مشتری ارائه خواهد شد.
این سرویس اشکال‏‏اتی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شده باشد را شامل نمی‏‏‌شود.
قوانین انصراف از خرید
در صورتی که منصرف شدن کاربر از خرید خود،در صورتی که پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به واحد فروش شرکت شیراز آنلاین اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه ارسالی و یا تغییر سفارش خریداری شده وجود دارد.
در صورتی که پس از دریافت کالا کاربر از خرید خود منصرف شده، در صورتی امکان بازگرداندن و انتخاب و جایگزین کردن کالای دیگری به جای کالای خریداری شده وجود دارد که کالا در شرایط اولیه فروش خود (پلمپ) باشد و از آن استفاده نشده باشد. همچنین هزینه ارسال، بر عهده مشتری خواهد بود.
برای ارسال کالا به شرکت شیراز آنلاین، دقت بفرمایید که کالا به ‏خوبی و با ایمنی کامل بسته بندی شود و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شده باشد. در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه ارسال خود توسط شرکت شیراز آنلاین دریافت نشود، امکان استرداد وجه و یا تعویض آن وجود ندارد.
در چنین مواردی هزینه‏ دریافت کالا به عهده مشتری است و لازم است که چگونگی و زمان ارسال کالا با واحد خدمات پس از فروش هماهنگ شود.
جهت هماهنگی باید از طریق شماره تلفن های شرکت در بخش ارتباط با ما به واحد خدمات پس از فروش شیراز آنلاین اطلاع داده شود.